TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

TubisTubisSoruCevap

                Tüm raportör arkadaşlara öncelikle yeni projemizin hayırlı olması diliyoruz. Yeni projemiz tüm Türkiye de kullanıma  açılmış ve modüller olarak kullanılmaktadır. Günlük ortalama 3.000-3.500 adet şikayet sisteme işlenmektedir.
                                                      TÜRKİYE GENELİ GÜNLÜK ORTALAMA ŞİKAYET GİRİŞİ                                                                       İSTANBUL İLİ 40 GÜNLÜK ŞİKAYET GİRİŞİ


        
17.01.2017 Tarihi ile yapılan değişiklikler ve gelen sorulara cevaplar.

1-Başkan , Raportörleri ve Üyeleri nasıl sileceğiz ?


Başkan, raportör, bilirkişi veya üye silme işlemi bulunmamaktadır. Aktifliğini sonlandırıp kullanıcıyı pasif yapabilirsiniz veya Görev Bitiş Tarihini hangi gün itibari ile bitecekse o gün yaparsanız kişi sonraki gün sisteme giremez.2-Gündem den hangi durumlarda şikayet çıkartabilirim ?

Gündemden karar verilmedikçe ve gündem tarihi geçmeden şikayet çıkartılabilinir. Aşağıdaki örnekte 3.satırda karar verilmediği için başka bir gündeme atanabilinir veya komple çıkartılabilinir.

Karar nasıl değiştirilir ? Karar üst yazı yazmadığınız sürece gündem son gününe kadar karar üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.
3-THH lere şablon yönetimi hakkı verilecekmi ?

17.01.2016 tarihi ile şablon yönetimi açılmıştır. Genel Müdürlük tarafından yapılan şablonlarada güncelleme veya silme hakkınız bulunmamakta olup THH ce yaratılacak olan şablonları güncelleme ve silme hakkı açılmıştır.    
                       Genel Müdürlüklerce hazırlanan şablonların yanında "Genel Müdürlük" yazmaktadır.
4-Eski dosya numarasından arama yı nasıl yapacağız ?

Sisteme eski dosya numarasından arama eklenmiştir.